Repertuar DKF Rumcajs – październik 2016

PROGRAM DKF na m-c PAŹDZIERNIK 2016 r.

10.10 Kwiat wiśni i czerwona fasola

Sentaro po odbyciu kary w więzieniu zostaje menadżerem restauracji serwującej dorayaki – japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Wkrótce potem zatrudnienie znajduje tam starsza kobieta, Tokue, do której początkowo mężczyzna odnosi się sceptycznie.

Reżyseria: Naomi Kawase
Scenariusz: Naomi Kawase
Obsada: Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida
Muzyka: David Hadjadj
Zdjęcia: Shigeki Akiyama
DRAMAT, prod. Francja, Japonia, 2015 r. 113 min

 

17.10 Kosmos

Pierwszy od 15 lat, a zaraz ostatni film Andrzeja Żuławskiego. Nagrodzony za reżyserię w Locarno film oparty jest na twórczości Witolda Gombrowicza. – Byłem naprawdę zaskoczony, kiedy po tych wszystkich latach nieobecności wszedłem na scenę i 2 tys. osób biło mi brawo. Jakby te wszystkie lata samotności nie istniały – mówił dziennikarzom w Locarno. Filmem tym nie tylko powrócił, ale również się odrodził. Krytycy na całym świecie zgodnie twierdzą, że reżyser stworzył jeden ze swoich najlepszych filmów.

Reżyseria: Andrzej Żuławski
Scenariusz: Andrzej Żuławski
Obsada: Sabine Azéma, Jean-François Balmer, Jonathan Genet
Muzyka: Andrzej Korzyński
Zdjęcia: André Szankowski
DRAMAT, prod. Francja, 2015 r., 103 min

 

24.10 Blokada

Na obrzeżach 14-milionowej metropolii, w atmosferze społecznych napięć, lęku i podejrzliwości, dochodzi do spotkania dwóch braci, którzy nie widzieli się od 20 lat. Khadir zostaje wypuszczony z więzienia pod warunkiem tajnej współpracy z policją. Będzie musiał zaskarbić sobie zaufanie pełnego podejrzeń, opuszczonego przez żonę i dzieci Ahmeda. Jednak bracia nie zdają sobie sprawy, że prawdziwe zagrożenie czyha bliżej, niż im się wydaje…

Reżyseria: Emin Alper
Scenariusz: Emin Alper
Obsada: Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen
Muzyka: Cevdet Erek
Zdjęcia: Adam Jandrup
DRAMAT, prod. Francja, Turcja, 2015 r., 119 min.

 

31.10 Wróble

Szesnastoletni Ari zachwyca głosem w kościelnym chórze. Muzyka jaką wykonują i architektura wnętrza kościoła, gdzie występują, tworzą uduchowioną harmonię. Tymczasem jego własna, wewnętrzna harmonia zostaje zburzona decyzją matki, która z nowym mężem decyduje się na dłuższy wyjazd do Afryki. Syna wysyła na północ pod opiekę ojca. Ari nie widział ojca przez sześć lat. Teraz właściwie musi poznawać go na nowo. Nie jest to proste zadanie, a ojciec niczego mu nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne balangi. Zdołał już zresztą utracić na ten cel rodzinny majątek.

Reżyseria: Rúnar Rúnarsson
Scenariusz: Rúnar Rúnarsson
Obsada: Atli Oskar Fjalarsson, Rakel Björk Björnsdóttir, Ingvar Eggert Sigurdsson
Zdjecia: Sophia Olsson
Muzyka: Kjartan Sveinsson
OBYCZAJOWY, prod. Chorwacja, Dania, 2015 r., 99 min.