Repertuar DKF Rumcajs – czerwiec 2016

PROGRAM DKF na m-c CZERWIEC 2016 r.

6.06 – Cień

Przeszkolony do zabijania z zimną krwią, były żołnierz, niespodziewanie dla samego siebie zakochuje się w żonie milionera (Diane Kruger), którą ma chronić. Czy jest granica, której nawet w imię prawdziwej miłości, przekraczać nie wolno? Czy instynkt, który popycha go do działania, będzie dla niej ratunkiem, czy pułapką? Co jest realnym zagrożeniem, a co jedynie wytworem jego wyobraźni? W filmie znakomita muzyka kultowego zespołu Gesaffelstein i przebojowa Azealia Banks.

Reżyseria: Alice Winocour
Scenariusz: Alice Winocour, Jean-Stéphane Bron
Obsada: Matthias Schoenaerts, Diane Kruger, Paul Hamy
Muzyka: Mike Lévy
Zdjęcia: Georges Lechaptois
Thriller, prod. Belgia, Francja, 2015r., 101 min

 

13.06 – Opiekun

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

Reżyseria: Michel Franco
Scenariusz: Michel Franco
Obsada: Tim Roth, Sarah Sutherland, Robin Bartlett
Zdjęcia: Yves Cape
DRAMAT, prod. USA, 2015r., 93 min.

 

Już za Toba tęsknię

Jess i Milly – nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu, gdy nie dzieliły razem czasu, sekretów, ciuchów, a nawet chłopaków… Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią. Film o kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. „Już za Tobą tęsknię” to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.

Reżyseria: Catherine Hardwicke
Scenariusz: Morwenna Banks
Obsada: Toni Collette, Drew Barrymore, Paddy Considine
Muzyka: Harry Gregson-Williams
Zdjęcia: Elliot Davis
KOMEDIODRAMAT, prod. Wielka Brytania, 2015r, 112 min

20.06 Aurora

Ta historia wydarzyła się naprawdę, choć wydaje się nieprawdopodobna. Sofia i Pedro są małżeństwem w średnim wieku. Kochają się, choć nie używają na co dzień wzniosłych słów potwierdzających to uczucie, osiągnęli stabilną pozycję materialną. Brakuje im tylko jednego: dziecka. Na posiadanie własnego stracili dawno nadzieję, starają się więc o adopcję. Proces adopcyjny nie przebiega szybko, a ilość chętnych rodziców jest większa niż możliwość zaspokojenia ich marzeń. Więc Sofia i Pedro cierpliwie czekają.

Reżyseria: Rodrigo Sepúlveda
Scenariusz: Rodrigo Sepúlveda
Obsada: Amparo Noguera, Luis Gnecco, Jaime Vadell
Muzyka: Carlos Cabezas
Zdjęcia: Enrique Stindt
DRAMAT, prod. Chile, 2014r., 83 min.