Repertuar DKF Rumcajs – listopad 2016

PROGRAM DKF na m-c LISTOPAD 2016 r.

7.11 – Zatrzymać

MARZENIA Pustka, opuszczone okolice, ścieżka pełna rozmiękłego, maślanego błota. W biednym, drewnianym domku mieszka 17-letnia Raya i jej młodszy brat, Robis. Nikt nie może się dowiedzieć, że ich babcia zmarła. By nie trafić do sierocińca, na różne sposoby usiłują ukryć prawdę. Nie chcąc stracić domu i sadu, wielkiego marzenia ich ojca, Raya próbuje skontaktować się matką, która od lat mieszka w Anglii i nie daje znaku życia.

Reżyseria: Renars Vimba
Scenariusz: Renars Vimba
Obsada: Elina Vaska, Andzejs Lilientals, Edgars Samitis
Muzyka: Eriks Esenvalds
Zdjęcia: Arnar Thor Thorisson DRAMAT,
prod. Łotwa, 2016 r. 104 min.

 

14.11 – Co przynosi przyszłość

Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia. Jako zamężna kobieta z dwójką dzieci dzieli swój czas między rodzinę, byłych uczniów i zaborczą matkę. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety. Mierząc się z tą narzuconą jej wolnością, Nathalie musi na nowo ułożyć swoje życie.

Reżyseria: Mia Hansen-Love
Scenariusz: Mia Hansen-Love
Obsada: Isabelle Huppert, André Marcon, Roman Kolinka
Zdjęcia: Denis Lenoir
DRAMAT, prod. Francja, 100 min. 2016 r.

 

21.11 – Wszyscy albo nikt

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się… rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron. Akcja zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną Fereshteh (w tej roli znana z „Proroka” Leila Bekhti) i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji.

Reżyseria: Kheiron
Scenariusz: Kheiron
Obsada: Kheiron, Leila Bekhti, Gérard Darmon
Zdjęcia: Jean-François Hensgens
KOMEDIO-DRAMAT, prod. Francja, 2015r., 102 min.

 

28.11 – Fair play

Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. w komunistycznej Czechosłowacji. Młoda i utalentowana biegaczka Anna zostaje wybrana do drużyny narodowej i rozpoczyna treningi, aby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Trener jest przekonany, że młodej sportsmence uda się zdobyć medal. Aby pomóc Annie, podaje jej sterydy, w tajemnicy przed nią samą. Matka Anny zdaje sobie sprawę, że to dla córki wielka szansa i że może wykorzystać wyjazd na olimpiadę, by uciec z kraju, dlatego godzi się na podawanie dziecku szkodliwych specyfików.

Reżyseria: Andrea Sedláčková
Scenariusz: Andrea Sedláčková
Obsada: Anna Geislerová, Judit Bárdos, Roman Luknár
Muzyka: Miroslav Žbirka, David Solař
Zdjęcia: Baset Jan Strítezský
DRAMAT, prod. Czechy, 2015r, 100 min