Repertuar DKF Rumcajs – marzec 2016

PROGRAM DKF na m-c MARZEC 2016 r.

29.02 – Syn Szawła

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł spróbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym był kiedyś.

Reżyseria: László Nemes
Scenariusz: László Nemes, Clara Royer
Obsada: Géza Röhrig, Levente Molnár, Urs Rechn
Muzyka: László Melis
Zdjęcia: Mátyás Erdély
DRAMAT, prod. Węgry, 2015 r., 107 min

7.03 – Moja matka

Margherita jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem.

Reżyseria: Nanni Moretti
Scenariusz: Nanni Moretti, Francesco Piccolo
Obsada: Margherita Buy, John Turturro, Giulia Lazzarini
Zdjęcia: Arnaldo Catinari
OBYCZAJOWY, prod. Francja, 2015 r. 102 min

14.03 – Parking

Jeden z budapesztańskich parkingów całodobowych jest prowadzony przez Legionistę. To jego przydomek, gdyż przed paroma laty służył w Legii Cudzoziemskiej. Nawet jego przyjaciele nie znają jego prawdziwego imienia. To im nie przeszkadza – Legionista to specyficzny typ, nieco zbyt apodyktyczny, ale da się lubić. Parkingowy mikroświat ma swoje uroki. Pokazy slajdów na okolicznym billboardzie, grille, wieczorne pogrywanie na gitarze pozostawionej przez fiński zespół…

Reżyseria: Bence Miklauzič
Scenariusz: Bálint Hegedus, Ferenc Lengyel
Obsada: Ferenc Lengyel, Tibor Szervét, Kálmán Somody
Zdjęcia: Marton Miklauzic
KOMEDIA, prod. Węgry, 2014 r., 91 min

21.03 Nena

– Dzień z Kafką czy noc z Kim Basinger? – Z Kafką oczywiście. Nena wymienia ze swoim tatą tysiące takich pytań. Znają się od podszewki. Ona w swojej czarnej skórzanej kurce, trochę dziwna, trochę wyjątkowa, pewna siebie. On – paraplegik w wózku inwalidzkim. Jest lato 1989 r. gdy Nena poznaje Carla na treningu baseballowym. To miłość od pierwszego wejrzenia i wszystko wydaje się możliwe. Ale w tym samym czasie jej ojciec już dłużej nie może i próbuje odebrać sobie życie. Z jednej strony jej intensywna wola życia, z drugiej pragnienie śmierci jej ojca. Nena musi znaleźć sposób, żeby sobie z tym poradzić.

Reżyseria: Saskia Diesing
Scenariusz: Saskia Diesing, Esther Gerritsen
Obsada: Abbey Hoes, Uwe Ochsenknecht, Gijs Blom
Muzyka: Paul Eisenach
Zdjęcia: Aage Hollander
OBYCZAJOWY, prod. Holandia, 2014r, 94 min.