Repertuar DKF Rumcajs – luty 2016

PROGRAM DKF na m-c LUTY 2016 r.

1.02 Tajemnice Brindgend

Kilkunastoletnia Sara, wraz z ojcem, funkcjonariuszem policji, po kilku latach powraca do Bridgend. Dave ma za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczego samobójstwa jednego z uczniów miejscowego liceum, tymczasem jego córka zaczyna spędzać czas, wałęsając się z grupą znudzonych i zepsutych do szpiku kości dzieciaków, i szybko zakochuje się w jednym z nich. Zdesperowany ojciec za wszelką cenę stara się uchronić swoje dziecko przed zgubnym wpływem rówieśników, podczas gdy w Bridgend dochodzi do kolejnych samobójczych śmierci.

Reżyseria: Jeppe Ronde
Scenariusz: Jeppe Ronde
Obsada: Hannah Murray, Josh O’Connor, Adrian Rawlins
Muzyka: Karsten Fundal
Zdjęcia: Magnus Nordenhof Jonck
Dramat, prod. Dania, 2015r. 95 min.

8.02 Sztuka uciekania

„Sztuka uciekania”, nominowana do prestiżowej nagrody Chéries-Chéris w kategorii najlepszy film, to będąca adaptacją popularnej książki amerykańskiego pisarza Stephena McCauleya historia trójki braci. Antoine jest dziarskim intelektualistą, który nosi się z zamiarem kupna domu razem ze swoim wieloletnim chłopakiem Adarem , chociaż nie wydaje się, by do tej decyzji zdążył dojrzeć. Jego młodszy brat, biznesmen Louis chce poślubić swoją szkolną miłość, ale plan komplikuje mu romans z kochanką z Belgii. Najstarszy z braci, Gerard jest w separacji ze swoją żoną.

Reżyseria: Brice Cauvin
Scenariusz: Brice Cauvin, Raphaëlle Desplechin
Obsada: Laurent Lafitte, Agnes Jaoui, Benjamin Biolay
Zdjęcia: Marc Tevanian
Komedia, prod. Francja, 2014r. , 98 min.

15.02
Ze mną nie zginiesz

Daru jest nauczycielem w szkole podstawowej gdzieś w Górach Atlasu. Żyje samotnie, bez wygód, choć nie narzeka na swój los. Okolica nie jest spokojna – toczą się zaciekłe walki między wojskami francuskimi a rebeliantami. Daru trafia na jednego z nich – zostaje mu powierzona misja odprowadzenia go pod sąd w Tinguit, gdzie odpowie na zarzut morderstwa. Spotkanie dwóch różnych światów: potomka europejskich osadników i autochtona, który na ziemi przodków nie może już czuć się jak u siebie, zrodzi nietypowe pokrewieństwo przekonań i swego rodzaju przyjaźń.

Reżyseria: David Oelhoffen
Scenariusz: David Oelhoffen
Obsada: Viggo Mortensen, Reda Kateb, Djemel Barek
Muzyka: Warren Ellis
Zdjęcia: Guillaume Deffontaines
Dramat, prod. Francja, 2014r. 101 min
22.02 Młodość

Wybitny kompozytor otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny, od której wszystko ją różni. Słynny reżyser szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor, znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie.

Reżyseria: Paolo Sorrentino
Scenariusz: Paolo Sorrentino
Obsada: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz
Muzyka: David Lang
Zdjęcia: Luca Bigazzi
Obyczajowy, prod. Wielka Brytania, 2015r , 118 min