Repertuar DKF Rumcajs – maj 2017

Repertuar DKF Rumcajs – maj 2017

8.05 – Paterson
Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

Reżyseria: Jim Jarmusch
Scenariusz: Jim Jarmusch
Obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Barry Shabaka Henley
Muzyka: Jim Jarmusch, Carter Logan
Zdjęcia: Frederick Elmes
OBYCZAJOWY, prod. Francja, USA, 2016r., 113 min.

 

15.05 – Fukushima, moja miłość
Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku. Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie. Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej „strefie zero”.

 

Reżyseria: Doris Dörrie
Scenariusz: Doris Dörrie
Obsada: Rosalie Thomass, Kaori Momoi, Nami Kamata
Muzyka: Ulrike Haage
Zdjęcia: Hanno Lentz
DRAMAT, prod. Niemcy, 2016r., 104 min.

 

22.05 Wściekły Nick
Nickjest twardym policjantem, który stracił żonę z rąk tureckiej mafii. Jego porywcza rusza do Stambułu, aby pomścić śmierć matki. Plan dziewczyny nie wypala i trafia w ręce nieobliczalnych gangsterów, którzy zajmują się wywozem młodych kobiet do nielegalnej kliniki transplantacji organów w Moskwie. Na miejscu ma zostać poddana drastycznej operacji wykonanej przez bezwzględnego lekarza znanego jako „The Sandman”. Na wieść o zniknięciu córki, pełen furii Nick rusza na ratunek.

 

Reżyseria: Christian Alvart
Scenariusz: Christoph Darnstädt
Obsada:Til Schweiger, Fahri Yardim, Luna Schweiger
Muzyka: Martin Todsharow
Zdjęcia: Christof Wahl
THRILLER, prod. Niemcy, 2016 r., 140 min.

 

29.05 – Dalida. Skazana na miłość
Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości – zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

 

Reżyseria: Lisa Azuelos
Scenariusz: Lisa Azuelos
Obsada: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve
Muzyka: Jean-Claude Petit
Zdjęcia: Antoine Sanier
Biograficzny, prod. Francja, 2016r., 124 min.