Repertuar DKF Rumcajs – kwiecień 2017

Repertuar DKF Rumcajs – kwiecień 2017:

3.04  To tylko koniec świata
Po 12 latach nieobecności uznany pisarz Louis wraca do domu. Ma zamiar powiadomić rodzinę, że umiera. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Jego matka, młodsza siostra i szczególnie starszy brat są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Każdy znajduje powód, by go oskarżyć o coś, co zrobił kiedyś. Mimo prób Louisa do pojednania, czas mija na kolejnych falach sporów i oskarżeń.
Reżyseria: Xavier Dolan
Scenariusz: Xavier Dolan
Obsada: Gaspard Ulliel, Vincent Cassel, Marion Cotillard
Muzyka: Gabriel Yared
Zdjęcia: André Turpin
DRAMAT, prod. Francja, Kanada, 2016 r. 97 min.

10.04 Nauczycielka
Wczesne lata 80. w Czechosłowacji. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie rodziców. Stawiane są zarzuty przeciwko miłej, empatycznej nauczycielce pani Drazděchovej. Oskarża się ją o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami. W ten sposób miała sobie ponoć zapewniać darmową pomoc w pracach domowych, naprawy sprzętów czy nawet romans. Czy ktokolwiek z rodziców sprzeciwi się oskarżeniom dyrektora? Czy zmowa milczenia pogrąży nauczycielkę?
Reżyseria: Jan Hřebejk
Scenariusz: Petr Jarchovský
Obsada: Zuzana Mauréry, Zuzana Konečná, Csongor Kassai
Muzyka: Michal Novinski
Zdjęcia: Martin Žiaran
DRAMAT, prod. Czechy, Słowacja, 2016 r. 102 min.

24.04 Stado
Czternastoletnia Jennifer oznajmia, że została zgwałcona przez kolegę z klasy. Jednak nikt w to nie wierzy, a cała wioska obraca się przeciwko niej i jej bliskim. Przejmująca opowieść o społecznym ostracyzmie, który niestety potrafi zdefiniować całe życie.
Reżyseria: Beata Gårdeler
Scenariusz: Emma Broström
Obsada:Fatime Azemi, John Risto, Eva Melander
Muzyka: Lisa Holmqvist
Zdjęcia: Gösta Reiland
DRAMAT, prod. Szwecja, 2015 r. 100 min.

Służąca
Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.
Reżyseria: Chan-wook Park
Scenariusz: Seo-Gyeong Jeong, Chan-wook Park
Obsada: Min-hie Kim, Tae-ri Kim, Jung-woo Ha
Muzyka: Yeong-wook Jo
Zdjęcia: Chung-hoon Chung
DRAMAT, prod. Korea Poludniowa, 2016 r. 124 min.