Repertuar DKF Rumcajs – czerwiec 2017

Repertuar DKF Rumcajs – czerwiec 2017

5 czerwca – PRAKTYKANT
Młody Aiman znajduje zatrudnienie w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zaangażowanie i sumienność 28-latka zwracają uwagę Rahima, więziennego kata w wieku przedemerytalnym. Kiedy asystent Rahima nagle rezygnuje z pracy, kat zwraca się do Aimana z propozycją objęcia stanowiska. Sprawy się komplikują, gdy wychodzi na jaw, że obu mężczyzn łączy mroczna tajemnica z przeszłości…
Reżyseria: Boo Junfeng
Scenariusz: Boo Junfeng
Obsada: Firdaus Rahman, Wan Hanafi Su, Mastura Ahmad
Muzyka: Alexander Zekke
Zdjęcia: Benoît Soler
DRAMAT, prod. Francja, Hongkong, 2016 r., 115 min.

12 czerwca – W SIECI
Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie. Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy.
Reżyseria: Ki-duk Kim
Scenariusz: Seung-tae Ki
Obsada: Seung-bum Ryoo, Won-geun Lee, Young-min Kim
Zdjecia: Kim Ki-duk
Muzyka: Park Young-min
DRAMAT, prod. Korea Południowa, 2016 r., 116 min.

19 czerwca  – MATKA
Elsa mieszka w małym estońskim miasteczku, w którym wszyscy się znają. Opiekuje się synem Lauri, który leży w śpiączce po tajemniczym postrzeleniu. To nie jest łatwe zadanie, ale Elsa dba o syna jak należy. Męczące są natomiast niekończące się odwiedziny. Ponieważ Lauri pracował jako nauczyciel, odwiedzają go teraz kolejni uczniowie, nauczyciele, szef, przyjaciele, dziewczyna i wszyscy oni oprócz sprawdzenia co u chorego, opowiadają o swoich problemach. Miasteczko aż huczy od plotek na temat postrzelenia. Czy to możliwe, że tam gdzie wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, może ujść uwadze coś, co wydarzyło się tuż pod ich nosem? Tragikomiczne spojrzenie na małomiasteczkową rzeczywistość, w której każdy stara się ugrać dla siebie jak najwięcej.
Reżyseria: Kadri Kõusaar
Scenariusz: Leana JalukseAl Wallcat
Obsada: Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets
Zdjęcia: Jean-Noël Mustonen
OBYCZAJOWY, prod. Estonia, 2016 r. 89 min.

PIEKŁO
Współczesny Wiedeń. Młoda kobieta jest świadkiem jednego z okrutnych rytualnych morderstw. Seryjny zabójca kobiet postanawia zlikwidować niewygodnego świadka i rusza za nią w pościg, zamieniając życie kobiety w piekło. Bohaterka jednak nie będzie jego kolejną ofiarą, silna i zdeterminowana, żądna zemsty, odwdzięcza się oprawcy tym samym.
Reżyseria: Stefan Ruzowitzky
Scenariusz: Martin Ambrosch
Obsada: Violetta Schurawlow, Tobias Moretti, Robert Palfrader
Muzyka: Marius Ruhland
Zdjęcia: Benedict Neuenfels
THRILLER, prod. Austria, 2017 r.,92 min.