Repertuar styczeń 2016

PROGRAM DKF na m-c STYCZEŃ 2016 r.

4.01 Slow west

Szkocki panicz przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose. Wkrótce okazuje się, że dziewczynę chce odnaleźć także grupa bezwzględnych łowców nagród. Młodemu chłopakowi, któremu od początku po piętach depczą bandyci, niespodziewanie z pomocą przychodzi wyjęty spod prawa tajemniczy wędrowiec . Czy wspólnie uda im się uratować dziewczynę?
Reżyseria: John Maclean
Scenariusz: John Maclean
Obsada:Michael Fassbender, Kodi Smit-McPhee, Caren Pistorius
Muzyka: Jed Kurzel
Zdjęcia: Robbie Ryan
Western, prod. Nowa Zelandia, 2015 r. 84 min.

11.01 Obiecujący początek (UWAGA! seans o 19.00!)

„Obiecujący początek” to rozkoszna, bezpretensjonalna, lekka, ale i wzruszająca historia o miłości, wieku, iluzji i oczarowaniu. Ilustruje te momenty w życiu, kiedy pośrodku banalnego zdarzenia, spotkanie pewnej osoby może przemienić się w coś magicznego. Martin, 38-letni pisarz odnoszący sukcesy, a mimo to zbyt rozczarowany, by cieszyć się życiem, wraca do rodzinnego domu, do swojego ojca ogrodnika, niepoprawnego romantyka, który próbuje ukryć swoją samotność.
Reżyseria: Emma Luchini
Scenariusz: Emma Luchini, Nicolas Rey
Obsada: Manu Payet, Veerle Baetens, Zacharie Chasseriaud
Muzyka: Nicola Tescari
Zdjęcia: Jérôme Alméras
Komedia, prod. Francja, 2015 r., 90 min

 

18.01 Intruz

„Intruz” opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.
Reżyseria: Magnus von Horn
Scenariusz: Magnus von Horn
Obsada: Ulrik Munther, Mats Blomgren, Loa Ek
Zdjęcia: Łukasz Żal
Dramat, prod. Francja, Szwecja, 2015r ,98 min.

 

25.01 Lekcja

Nadieżda jest młodą nauczycielką w szkole w niewielkim bułgarskim miasteczku. Kiedy pewnego dnia odkrywa, że któryś z jej uczniów dokonał kradzieży, próbuje wymóc na złodzieju przyznanie się do winy na forum klasowym, by dać mu tytułową lekcję jak należy postępować. Tymczasem w obliczu zbliżającego się zagrożenia eksmisją, gdy konto bankowe zostanie wyczyszczone przez jej bezrobotnego, ustawicznie pijanego męża, sama stanie przed podobnym wyzwaniem moralnym.
Reżyseria: Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Scenariusz: Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Obsada: Margita Gosheva, Ivan Barnev, Ivan Savov
Zdjęcia: Krum Rodriguez
Dramat, prod. Grecja, 2014 r., 105 min.