Repertuar DKF Rumcajs – maj 2016

PROGRAM DKF na m-c MAJ 2016 r.

9.05 Umrika

Udai jest ambitnym młodzieńcem, który postanawia opuścić swoją hinduską wioskę i udać się do Ameryki w poszukiwaniu szczęścia i pieniędzy. Wszyscy mieszkańcy wioski czekają na jakiekolwiek wiadomości od Udaia. Najbardziej wyjazd przeżywa jego matka, której ataki wściekłości terroryzują całą rodzinę. Po pewnym czasie listy faktycznie zaczynają przychodzić – Udai pisze w nich o swoich sukcesach w Stanach Zjednoczonych.

Reżyseria: Prashant Nair
Scenariusz: Prashant Nair
Obsada: Suraj Sharma, Tony Revolori, Prateik
Muzyka: Dustin O’Halloran
Zdjęcia: Petra Korner
DRAMAT, prod. Indie, 2015 r., 98 min.

 

16.05 Obsesja zemsty

Ta historia zaczyna się w Kolumbii, w trakcie bezpardonowej wojny między wojskiem a partyzantką. Obie strony wykazują się podobną bezwzględnością, a ofiarami padają głównie wieśniacy. Jedną z nich jest Maria: najpierw traci męża, a następnie żołdacy gwałcą jej córkę. I ją z kolei będzie Maria opłakiwać na pogrzebie. Przypadkiem znajduje zdjęcie jednego z napastników.

Reżyseria: Andrés Luque, Samuel Martín Mateos
Scenariusz: Javier Echániz, Juan Antonio Gil Bengoa
Obsada: Juana Acosta, Carmelo Gómez, Adriana Ugarte
Muzyka: Xavier Font
Zdjęcia: Juan Carlos Gómez
Dramat, prod. Hiszpania, 2015 r., 106 min.

23.05 Oddychaj

Charlie prowadzi życie typowej 17-latki – pełne spotkań z przyjaciółmi i małych namiętności. Znajduje się w tym momencie życia, kiedy nie jest się już dzieckiem, ale też nie można powiedzieć, że jest się dorosłym. Jest zdolna, ambitna i piękna, jednak nie wolna od wątpliwości, rozczarowań i przede wszystkim samotności. Pojawia się Sarah. Nowa w klasie, intrygująca i zadziorna. Ma osobowość i zawsze jest gwiazdą – w szkole, na imprezach, wśród dziewczyn i chłopaków. Sarah zbliża się do Charlie, a ta zakochuje się w niej. Intensywnie i nieodwracalnie. Sarah daje jej coś nowego, ale nie na długo – szybko znajduje szczęście u boku kogoś innego. Charlie jest zagubiona i zraniona, a takie uczucia bywają niebezpieczne. Nawet dla niej samej.

Reżyseria: Mélanie Laurent
Scenariusz: Julien Lambroschini, Mélanie Laurent
Obsada: Joséphine Japy, Lou de Laâge, Isabelle Carré
Muzyka: Marc Chouarain
Zdjęcia: Arnaud Potier
OBYCZAJOWY, prod. Francja, 2014 r, 91 min.

30.05 High-Rise

W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który został zbudowany, aby zaspokajać wszelkie kaprysy londyńskiej elity. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Mężczyzna staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje wszystkich mieszkańców.

Reżyseria: Ben Wheatley
Scenariusz: Amy Jump
Obsada: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller
Muzyka: Clint Mansell
Zdjęcia: Laurie Rose
Dramat, prod. Wielka Brytania, 2015 r., 119 min.