Repertuar DKF Rumcajs – kwiecień 2019

1.04. Szczęśliwy Lazzaro
Nieznający ironii, występku ani fałszu Lazzaro jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci, przez wszystkich uznawanej jednak za zwykłą głupotę. Kiedy udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność wieśniaka.
Reżyseria: Alice Rohrwacher
Scenariusz: Alice Rohrwacher
Obsada : Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Luca Chikovani
Zdjęcia: Hélène Louvart
DRAMAT, prod. Francja, Niemcy, 2018r., 125 min.

8.04. Granica
Zdeformowana Tina potrafi wyczuwać ludzkie emocje, co pomaga jej w codziennej pracy celniczki i wyłapywaniu kontrabandy. Gdy obok przechodzi podejrzanie wyglądający Vore, po raz pierwszy zostają zakwestionowane jej zdolności.
Reżyseria: Ali Abbasi
Scenariusz: Ali Abbasi
Obsada: Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson
Muzyka: Christoffer Berg, Martin Dirkov
Zdjęcia: Nadim Carlsen
THRILLER, prod. Dania, Szwecja, 2018r., 101 min.

15.04. Walc w alejkach
Christian rozpoczyna pracę jako osoba odpowiedzialna za wykładanie towaru na sklepowe półki i zaczyna poznawać skomplikowane, nieco surrealistyczne zaplecze wielkiego supermarketu. Młody mężczyzna nawiązuje też nowe znajomości, a w jednej z koleżanek z pracy, Marion, nawet się zakochuje. Niestety, wybranka jego serca jest już mężatką, a dodatkowo pewnego dnia idzie na dłuższe zwolnienie lekarskie. Wówczas Christian wpada w emocjonalny dół i niewiele brakuje, by demony jego starego życia znów go dopadły.
Reżyseria: Thomas Stuber
Scenariusz: Clemens Meyer
Obsada: Franz Rogowski, Sandra Hüller, Peter Kurth
Zdjęcia: Peter Matjasko
DRAMAT, prod. Niemcy, 2018r., 125 min

29.04. Berlin, Barcelona
Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum, zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy Comas przeprowadził się z Barcelony do Berlina, nie mają już okazji do częstych spotkań. Z okazji 35 urodzin Cosmy, udają się do Berlina, aby złożyć mu niespodziewaną wizytę. Powitanie ze strony dawno niewidzianego przyjaciela nie jest jednak takie, jakiego się wszyscy spodziewali. W trakcie weekendu nierozerwalna zdawałoby się więź łącząca całą piątkę zostaje wystawiona na ciężką próbę. Przyjaciele odkrywają, że czas i odległość mogą wszystko zmienić.
Reżyseria: Elena Trapé
Scenariusz: Elena Trapé
Obsada: Alexandra Jiménez, Miki Esparbé, Isak Férriz
Zdjęcia: Julián Elizalde
Obyczajowy, prod. Hiszpania, 2018r., 99 min.