Repertuar DKF Rumcajs – październik 2020

5.10. – Kłamstewko

Rodzina decyduje się ukryć przed ukochaną babcią złe wieści o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna.

Reżyseria: Lulu Wang
Scenariusz: Lulu Wang
Obsada: Awkwafina, Tzi Ma, Diana Lin
Komediodramat, prod. Chiny/USA, 2019r., 98 min.

12.10. – Powitanie słońca

Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za sprawą… jogi.

Reżyseria: Stéphane Haskell
Scenariusz: Stéphane Haskell
Obsada: Corine Biria, Stéphane Haskell, Raphaël Personnaz
DOKUMENTALNY, prod. Francja, 2019r., 85 min.

19.10. – Nędznicy

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Reżyseria: Ladj Ly
Scenariusz: Ladj Ly
Obsada: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga
DRAMAT, prod. Francja, 2019r., 102 min.

26.10. – Obrazy bez autora

Historia oparta na biografii malarza Kurta Barnerta. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera.

Reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck
Scenariusz: Florian Henckel von Donnersmarck
Obsada: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer
DRAMAT, prod. Niemcy, Włochy, 2018r., 188 min.