Repertuar DKF Rumcajs – marzec 2018

5.03 – Party
Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta…
Reżyseria: Sally Potter
Scenariusz: Sally Potter
Obsada: Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cherry Jones
Zdjęcia: Aleksei Rodionov
DRAMAT, prod. Wielka Brytania, 2017r., 71 min.

12.03 – The Square
Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.
Reżyseria: Ruben Östlund
Scenariusz: Ruben Östlund
Obsada: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West
Zdjęcia: Fredrik Wenzel
KOMEDIA, prod. Dania, Francja, 2017r., 142 min.

19.03 – Podwójny kochanek
Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.
Reżyseria: François Ozon
Scenariusz: François Ozon
Obsada: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset
Muzyka: Philippe Rombi
Zdjęcia: Manuel Dacosse
THRILLER, prod. Belgia, Francja, 2017 min., 110 min.

26.03 – Dusza i ciało
Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.
Reżyseria: Ildikó Enyedi
Scenariusz: Ildikó Enyedi
Obsada: Alexandra Borbély, Géza Morcsányi, Réka Tenki
Muzyka: Ádám Balázs
Zdjęcia: Máté Herbai
DRAMAT, prod. Węgry, 2017r., 116 min.