Repertuar DKF Rumcajs – marzec 2017

PROGRAM DKF – marzec 2017

6.03 – Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

Reżyseria: Paolo Genovese
Scenariusz: Paolo Genovese, Filippo Bologna
Obsada:Marco Giallini, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher
Muzyka: Maurizio Filardo
Zdjęcia: Fabrizio Lucci
Komediodramat, prod. Włochy, 2016r., 97 min

13.03 – Las 4rano
Forst jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia porzuca korporację, w której jest wiceprezesem. Zniszczenia, jakie po sobie zostawia, nie dają nadziei na powrót. Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny, zarośnięty, brudny, w łachmanach, zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek – Forst. Mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance.

Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Scenariusz: Jan Jakub Kolski, Krzysztof Majchrzak
Obsada: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Maria Blandzi
Muzyka: Radosław Łuka
Zdjęcia: Jan Jakub Kolski
Dramat, prod. Polska, 97 min. 2016 r.

20.03 Egzamin
Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.

Reżyseria: Cristian Mungiu
Scenariusz: Cristian Mungiu
Obsada: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus, Lia Bugnar
Zdjęcia: Tudor Vladimir Panduru
Dramat, prod. Belgia, 128 min, 2016 r.

27.03 Soy nero
Nero żyje amerykańskim snem. Marzy o obywatelstwie i kraju, który da mu szansę. Co prawda urodził się w Stanach, ale po atakach na World Trade Centre został deportowany do Meksyku. Postanawia nielegalnie przekroczyć granicę i wstąpić do armii, by dostać amerykańskie obywatelstwo. Czy to wystarczy, aby nie patrzono na niego podejrzliwie? Czy przypadkiem nie jest ofiarą politycznej rozgrywki?

Reżyseria: Rafi Pitts
Scenariusz: Rafi Pitts, Răzvan Rădulescu
Obsada: Johnny Ortiz, Rory Cochrane, Aml Ameen
Muzyka: Rhys Chatham
Zdjęcia: Christos Karamanis
Dramat, prod. Francja, Meksyk, 120 min. 2016 r.