Repertuar DKF Rumcajs – grudzień 2017

4.12 – Fantastyczna kobieta
Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Reżyseria: Sebastián Lelio
Scenariusz: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza
Obsada: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco
Muzyka: Matthew Herbert
Zdjęcia: Benjamín Echazarreta
DRAMAT, prod. Hiszpania, 2017r., 104 min.

11.12 – Zabójczy Jacques
Jacques mieszka w małym mieście, w którym po zamknięciu fabryki wszyscy mieszkańcy stracili pracę. Dziewczyna od niego odeszła, a długi rosną z dnia na dzień. Gdy już wydaje się, że gorzej być nie może, Jacques dostaje propozycje nie do odrzucenia od miejscowego bukmachera i mafioso. Ma zamordować mu żonę.
Reżyseria: Pascal Chaumeil
Scenariusz: Michel Blanc
Obsada: Romain Duris, Michel Blanc, Alice Belaïdi
Muzyka: Mathieu Lamboley
Zdjęcia: Manuel Dacosse
KOMEDIA, prod. Belgia, 2016r., 97 min.

Maudie
„Maudie” to wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem, a kruchą, ale pełną energii kobietą , która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.
Reżyseria: Aisling Walsh
Scenariusz: Sherry White
Obsada: Sally Hawkins, Ethan Hawke, Kari Matchett
Muzyka: Michael Timmins
Zdjęcia: Guy Godfree
BIOGRAFICZNY, prod. Irlandia, Kanada, 2016r. 115 min.

18.12 – Ana Mon amour
Toma i Ana poznają się na studiach. Zakochują się w sobie czując, że oboje są sobie potrzebni. Ana ma skomplikowaną historię rodzinną i cierpi na ataki paniki. Pochodzący z klasy średniej Toma jest równie zaszokowany, co zafascynowany lękami swojej dziewczyny. Wspiera ją, zabiera do kolejnych lekarzy. Jednocześnie obydwoje zaczynają izolować się od rodziny i przyjaciół. Słabość Any wydaje się dodawać siły Tomie. Gdy dziewczyna zachodzi w ciążę, rozpoczyna terapię, dzięki której zmieni się i stanie silniejsza. Ale wtedy świat Tomy zacznie się chwiać w posadach…
Reżyseria: Calin Peter Netzer
Scenariusz: Calin Peter Netzer, Cezar Paul Badescu
Obsada: Mircea Postelnicu, Diana Cavallioti, Carmen Tanase
Zdjęcia: Andrei Butică
DRAMAT, prod. Francja, Niemcy, 2017r. 125 min.