Repertuar DKF Rumcajs – maj 2018

Od 16 kwietnia 2018 filmy wyświetlamy z nowego projektora!

7.05 – Moja miłość
Historia oparta na faktach. Masakra, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School całkowicie zmieniła spojrzenie Amerykanów na życie uczniów liceów. Dwaj nastoletni uczniowie weszli na teren szkoły i strzelając z broni palnej, zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela. Strzelanina w Columbine odbiła się szerokim echem na całym świecie, wywołując panikę moralną związaną z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, środkami antydepresyjnymi, brutalnymi filmami, muzyką i grami komputerowymi, Internetem oraz powszechnym dostępem do broni. Główną bohaterką jest Rachel Joy Scott jedna z ofiar tego tragicznego wydarzenia.
Reżyseria: Brian Baugh
Scenariusz: Philipa Booyens, Robin Hanley
Obsada: Masey McLain, Ben Davies, Cameron McKendry
Muzyka: Tim Williams
Zdjęcia: John Matysiak
DRAMAT, prod. USA, 2016r., 112 min.

 

14.05 – The Place
Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?
Reżyseria: Paolo Genovese
Scenariusz: Isabella Aguilar, Paolo Genovese
Obsada: Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alba Rohrwacher
Muzyka: Maurizio Filardo
Zdjęcia: Fabrizio Lucci
DRAMAT, prod. Włochy, 2017r., 105 min.

 

21.05 – W czterech ścianach życia
Bohaterką filmu jest matka trojga dzieci, uwięziona wraz z rodziną w budynku w Damaszku znajdującym się pod stałą obserwacją snajpera. Zamknięci w klaustrofobicznej przestrzeni niczym w bunkrze, bohaterowie nie mogą opuszczać mieszkania za dnia ani w nocy. Ryzykują nawet wtedy, gdy podchodzą do okien lub głośno rozmawiają. Jak zdobyć jedzenie? Jak przeżyć kolejną dobę? To nie jest wyjątkowa sytuacja, to syryjska codzienność…
Reżyseria: Philippe Van Leeuw
Scenariusz: Philippe Van Leeuw
Obsada: Hiam Abbass, Diamand Bou Abboud, Juliette Navis
Muzyka: Jean-Luc Fafchamps
Zdjęcia: Virginie
DRAMAT, prod. Belgia, Liban, 2017r., 85 min.

 

28.05 – I tak cię kocham
Ta historia wydarzyła się naprawdę: mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesna dziewczynę, która miała dosyć związków. I choć dzieliło ich prawie wszystko, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze i udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei.
Reżyseria: Michael Showalter
Scenariusz: Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon
Obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter
Muzyka: Michael Andrews
Zdjęcia: Brian Burgoyne
KOMEDIA, prod. USA, 2017r., 119 min.