Repertuar DKF Rumcajs – grudzień 2018

Walne zgromadzenie – przeczytaj informację!  – 3 grudnia o 17.00

 

3.12 – Z perspektywy Paryża
Pełen oczekiwań Etienne przenosi się z Lyonu do Paryża, aby studiować reżyserię filmową na Sorbonie. Na studiach poznaje Jean-Noëla i Mathiasa, którzy podzielają jego pasję do kina. Wspólnie omawiają kanon filmowy, czytają teksty Flauberta i Pasoliniego, słuchają Bacha i Mahlera. Mathias zachowuje się jednak podejrzanie – czasami znika na całe tygodnie i nikt nie wie, gdzie się wtedy podziewa. Etienne jest tym szczególnie zaniepokojony, kiedy odkrywa, że przyjaciel dzieli swój sekret z Annabelle, młodą kobietą, która mieszka razem z Etienne’em i w której bohater jest potajemnie zakochany.
Reżyseria: Jean-Paul Civeyrac
Scenariusz: Jean-Paul Civeyrac
Obsada: Andranic Manet, Diane Rouxel, Jenna Thiam
Zdjęcia: Pierre-Hubert Martin
DRAMAT, prod. Francja, 2018r., 137 min.

 

10.12 – Świąteczne przeboje
W domu Katrine i Madsa trwają przygotowania do dorocznej, rodzinnej Wigilii. Podczas tego święta przy ich stole znajduje się miejsce dla wszystkich. Progi domu gospodarzy przekroczą rozwiedzeni rodzice, jej siostra Barbara (pastor) z pretensjonalnym mężem i niesfornym synem, najmłodsza siostra i jej nowy mąż z uroczą, podekscytowaną pierwszym śniegiem córką. Atmosfera powoli gęstnieje. Świąteczny nastrój może tego nie przetrwać. Jest to komedia, której humor uwydatnia się w zdolnościach rodziny do wydobywania się z najgorszych tarapatów i odnajdywania w sobie sporych pokładów czułości i lojalności.
Reżyseria: Paprika Steen
Scenariusz: Jakob Weiß
Obsada: Paprika Steen, Sofie Gråbøl, Lars Brygmann
Muzyka: Jeppe Kaas
Zdjęcia: Per Arnesen
KOMEDIODRAMAT, prod. Dania, 2018r., 105 min.

 

17.12 – Dogman
Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.
Reżyseria: Matteo Garrone
Scenariusz: Ugo Chiti, Matteo Garrone
Obsada: Marcello Fonte, Edoardo Pesce, Nunzia Schiano
Muzyka: Michele Braga
Zdjęcia: Nicolai Brüel
DRAMAT, prod. Francja, Włochy, 2018r., 102 min.

+ po projekcji filmu „Dogman” – Jesień we Francji
Abbas Mahadjir pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponieważ jednak jego kraj jest rozdarty wojną, w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa Abbas wraz z dwójką dzieci opuszcza Afrykę. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu…
Reżyseria: Mahamat-Saleh Haroun
Scenariusz: Mahamat-Saleh Haroun
Obsada: Eriq Ebouaney, Sandrine Bonnaire, Aalayna Lys
Muzyka: Wasis Diop
Zdjęcia: Mathieu Giombini
OBYCZAJOWY, prod. Francja, 2017r., 100 min.